Central Hospital’dan Öncü Uygulama Emzirme Danışmanı

Central Hospital’dan Öncü Uygulama  Emzirme Danışmanı

05 Eylül 2014, Cuma

Birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika’da bulunan Emzirme Danışmanı pozisyonu Türkiye’de bir ilk olarak Central Hospital’da hayata geçirildi. Hemşirelik eğitimini tamamlamış ve yenidoğan alanında uzmanlaşmış Emzirme Danışmanımız, yeni annelerin en büyük destekçisi.

 

Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi

Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir. Anne sütü, bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal besindir. Emzirme de bebekler için yaşama iyi başlangıcı sağlayan en önemli beslenme şeklidir. Ancak maalesef ülkemizdeki istatistiklere göre yaşamlarının ilk iki ayında çocukların %69’u, ilk altıncı ayında ise %24’ü sadece anne sütü ile beslenebilmektedir. Bunun altında yatan pek çok neden olabilir.

Anne sütünün bebek sağlığı ve anne sağlığı üzerine pek çok olumlu etkisi vardır. Dünyada her sene bir milyondan fazla çocuğun anne sütü ile beslenemediği için ishal, solunum yolu ve diğer enfeksiyonlara yakalandığı bilinmektedir.

 

Emzirme Danışmanı Annelere Eğitim Veriyor

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak Emzirme Danışmanı; yeni annenin hastanede kalışı boyunca eğitim ihtiyacını belirler, emzirme konusunda eğitimlerini planlar, yeni anne uygulamada başarılı oluncaya kadar bu eğitim sürekli olarak devam eder. Yeni annelerin bebeğin doymadığı, sütünün yetmediği, yenidoğanın “arama” refleksinden dolayı sürekli aç olduğunu düşüncelerinden uzaklaştırarak anneyi emzirme konusunda cesaretlendirir.

Unutulmamalıdır ki, her annenin bebeğine (ve hatta ikiz/üçüz bebeklerine) yetecek kadar sütü bulunur, gerekli olan tek şey yeni annelerin ve ailelerinin emzirme teknikleri hakkında bilinçlendirilmesidir.


YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.