Migren Botoks Tedavisi

Migren Botoks Tedavisi

24 Şubat 2022, Perşembe | Nöroloji

Nöroloji polikliniğine en çok başvuru şikâyetleri arasında olan, baş ağrısı tüm toplumu ilgilendiren ve kişinin yaşam kalitesini belirgin bir şekilde etkileyen sorunlardan biridir.

Baş ağrısı sebepleri içinde ve kronik baş ağrısı gruplarında en çok karsımıza çıkan ağrı tipi migren baş ağrısıdır. Ülkemizde her 6–7 kişiden birinde migren baş ağrısı bulunmaktadır.

Migren, kişilerin en aktif olduğu dönemlerde, en sık 35–45 yaş arasında görülmektedir.

Migren tedavilerine, baş ağrısı sıklığının kişinin yaşam kalitesini ne oranda etkilediğine ve kullanılan ağrı kesici sıklığına göre karar verilir.

Migren tedavisinde uygulanan atak ve profilaktik tedavi seçenekleri dışında, günümüzde kronikleşmiş migren baş ağrılarında hastalara botilinium toksin (botoks) tedavisini uygulamak önemli seçeneklerden biri haline gelmiştir.

 

Migren Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Migren botox enjeksiyonu, ilaç kullanmak istenmeyen hastalara, ilaç kullanımı uygun olmayan migren hastalarına, kronik ilaç kullanımına rağmen ilaç bırakmayı kolaylaştırmak üzere veya ağrıdan kurtulma açısından yardımcı tedavi olarak kullanılabilmektedir.

 

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır?

Migren botoks enjeksiyonu, baş, yüz ve boyunda belirli noktalara uygulanır. Uygulamanın etkisi birçok bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır. Migren botoks enjeksiyonu sonrası etkinin görülebilmesi için en az 2–10 gün kadar süre geçmesi gerekir. Migren botoks uygulaması kişinin günlük yaşantısını etkileyecek bir kısıtlama getirmemektedir.


Nöroloji Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.