14. Hafta Hamilelik ( Gebelik )

14. Hafta Hamilelik ( Gebelik )

BEBEK

Ağız: Bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu, boğazı ve ses telleri oluşmuştur. Bebeğiniz amniyon sıvısının içinde olduğu için ses tellerinden ses çıkartamaz, doğumdan sonraki ilk ağlayışına hazırlık yapmaktadır.

Yüz: Bebeğinizin doğduğunda kime benzeyeceği hep bir merak konusu olmuştur.Bu hafta bebeğinizin gözleri yüzünün üst kısmına olması gereken yere gelir ve kulakları yüzünün her iki yanına yerleşir. Damak, önden arkaya doğru kapanır.

Kıpırdanmalar: Bebeğiniz hareketli haldedir, kaslar ve sinirler çalıştıktan sonra kollarını ve bacaklarını hareket ettirmeye başlamıştır. 

Ölçümler: Bebeğiniz yaklaşık olarak 55 gram ağırlığındadır ve boyu  8 - 11 cm uzunluğundadır. 

ANNE

Bu dönem gebeliğinizin en rahat dönemidir. Artık vucudunuz gebeliğin getirdiği doğal değişimlere uyum sağlamaya başlar. Bulantı, aşerme gibi gebelikle ortaya çıkan bulgular ortadan kaybolur. İştah normale döner.

Progesteron hormonunun burundaki mukozada dolaşımını artırması nedeniyle mukozanın şişmesi ve buna bağlı olarak da burnunuzun tıkanması bu dönemde normaldir. Bulunduğunuz ortamı nemlendirerek ve doktorunuzun önerisiyle burun içini yumuşatan bir krem kullanarak şikayetinizi giderebilirsiniz.

* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.