Buradasınız:

Burun Ameliyatı

Burun Ameliyatı

Burun ameliyatından sonra gözlük kullanabilir miyim?

* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

 

Burun ameliyatından sonra gözlük kullanabilir miyim?

 

Ameliyattan sonraki ilk 4 hafta gözlük kullanmayı önermiyoruz.

 

 Burun ameliyatından sonra güneş zararlı mıdır?

 

Ameliyat sonrası burun cildi güneş ışığına karşı hassastır. Güneş ışığına çıkmak için ameliyat morluklarının tamamen  geçmesi gerekmektedir. Buna dikkat edilmezse gözaltı morlukları kalıcı olabilir.

 

Burun ucu düşmesi nedir?

 

Burun ucu kıkırdak çatısının teknik hata ile korunması gereken yerlerinden kesilmesi sonucunda oluşabilir Burun estetiği ameliyatlarından yıllar sonra burun ucunun yavaşça aşağı düşmesi ise, deri altı dokularının incelmesi, elastik iplerinin azalması derinin yaşlanması sonucu oluşan aktif fizyolojik bir durumdur. Burun ameliyatı yapılmamışsa bile normal de yaşlanma ile oluşan bir durumdur.

 

 Burun estetiğinden sonra yüzebilir miyim?

 

Burun ameliyatından sonra aşırı efor gerektiren hareketlere (yüzme, aerobik, jogging , bisiklet vs. ) 2-3 hafta kadar başvurulmamalıdır.

 

 Burun ameliyatından  ne kadar zaman sonra şekli belli olur?

 

Genellikle 3 haftanın sonunda şişliklerin önemli bir kısmı gider. Burun en son şeklini 6 ay ile 1yıl arasında alır.

 

Burun içine konan  tamponlar ne zaman çıkarılır?  Ağrı olur mu ?

 

Burun tamponu genellikle 2 . günün sonunda çıkarılır. Fakat duruma göre bu süre birkaç gün kadar uzatılabilir. Ameliyatlarımızda özel tamponlar kullanıldığı için tampon çıkarma işleminde çok ağrı duyulmamaktadır.

 

Burun ameliyatından kaç gün sonra işime dönebilirim?

 

Burun ameliyatından sonraki 2 gün genellikle istirahat öneriyoruz. 2. gün sonunda  yavaş yavaş günlük aktivitelerinize başlayabilirsiniz. 7. günün sonunda işinize dönebilirsiniz.

 

Doç. Dr. Celil Uslu

KBB Uzmanı


Misafir Yorumları

Arkadaşımın tavsiyesi ile doktor Cengizhan Kolata ile tanışma vesilesi buldum. İlk bebeğimizi dünyaya getirme yolculuğumuzda bize profesyonel yaklaşımı ve iletişimi süperdi. Bu sayede hastanenizi tanımamıza neden oldu. Bize çok güven veren ve tüm tanıdıklarımızında, tavsiyelerimizle doktoru olan Cengizhan Kolata'ya sonsuz teşekkürler.İyi ki varsınız.

Feride KARABAŞ Annem Mualla Gözen ( Dr. Kemal Akgüder Cad. Erenler Apt.) düşme ve kafa travması ile hastanenizde yatılı olarak Beyin Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Sayın Haluk Özsaraç tarafından tedavi edilmiş ve oluşan Vertigo ağrıları dahil sağlığına kavuşturulmuştur. Hastanede iken ve annemi taburcu ederken ve sonrası evde ilaç dozları takibiniz ile göstermiş olduğunuz yakınlık, tedavi ve ilgi nedeniyle kendi adıma ve annem Mualla Gözen adına başta doktorumuz Sayın Haluk Özsaraç olmak üzere Sayın Başhekimliğe ve yardımcı personelinize teşekkürlerimle en iyi dileklerimi sunarım. Saygılar, Bayezit KERESTECİOĞLU

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.