Buradasınız:

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Uzman Doktoru Mübeccel Akman, klimaların neden olduğu Göğüs Hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

* Adınız Soyadınız : * Arkadaşınızın Adı Soyadı :
* Mail Adresiniz : * Arkadaşınızın Mail Adresi :
Mesajınız
loading

Göğüs Hastalıkları Uzman Doktoru Mübeccel Akman, klimaların neden olduğu Göğüs Hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. Sıcakların artmasıyla beraber klimalı ortamlarda bulunan pek çok  kişilerde alt solunum yolu enfeksiyonları görülebileceğini açıkladı.

Özellikle , klimanın hava üflemeye yarayan kanatlarının , kişilere doğru yönlendirilmesi sonucu hastalık ihtimalinin yükseldiğini belirterek klima rüzgarından kaçınılması gerektiğini vurguladı.

‘İş yerlerinde uzun süreli klima esintisine maruz kalanlarda , boğaz kuruluğu ve nezle ile başlayan zatürre ve alt solunum yolları enfeksiyonları gözlemlenmektedir.

Mübeccel Akman, klimanın çalışması ile havadaki nem oranının azaldığını ve mekanda yoğunlaşan kuru havanın da burun içi dokularda ve boğazda tahrişe neden olduğunu, buna bağlı olarak kişide enfeksiyon görülme riskinin arttığını açıkladı.

Klimalardaki polen filtrelerinin düzenli değiştirilmemesine bağlı olarak filtre üzerinde çeşitli akar ve mantar türlerinin oluşabileceğini belirten Dr. MübeccelAkman ,hava üflemesiyle bu canlıların solunum yoluna geçerek bazı kişilerde alerji etkisi de yaratabileceğini dile getirdi.

,

Klima filtrelerinde yaşayan alerjenlere karşı , klima iç ünitesinin yılda 3 kez temizlenmesinde fayda var.

Klimalardan kaynaklanan ani ısı değişimlerinin  solunum yolu  hastalıklarına sebep olduğunu, söyleyen Uzm. Dr Mübeccel Akman, klimanın, araç içinde, camlara ya da ayaklara, ev ya da iş yerlerinde de doğrudan yüze denk gelmeyecek, ortama gelecek şekilde ayarlanmasının hastalıklara karşı koruyucu bir yöntem olacağını belirterek, ideal oda sıcaklığının 20 25 derece ve nem oranında 45-50 seviyelerinde tutulmasını önerdi.

Yine de , burun , sinüzit veya akciğer rahatsızlıkları olanların uzun süre klimalı ortamlarda kalmamaları gerektiğini açıkladı.


YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.