BEBEK DOSTU HASTANE

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak Bakanlığımız tarafından 1991 yılından itibaren UNICEF işbirliğinde “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler” programı yürütülmektedir. Bu program kapsamında tüm sağlık kurumlarında anne sütü ile beslenme konusunda standart yaklaşımlar ile özel tıbbi durumlar dışında, tüm bebeklerimizin anne sütü ile beslenmelerini sağlamak ve doğru uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalar yapılmakta ve kurumlar bu çalışmaları doğrultusunda değerlendirilerek uygun bulunanlar Uluslararası bir unvan olan “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Sağlık Kurumu” unvanı almaktadır.

Hastanemize, Sağlık Bakanlığı tarafından 2007 yılında “ Bebek Dostu Hastane” unvanı verilmiştir.


ANNE SÜTÜ VE EMZİRME POLİTİKAMIZ

1. Hastanemizin bebek beslenmesindeki temel politikası Anne Sütü ile Beslenme’dir. 2. Hastanemizde doğan bir bebek doğumdan sonra 24 saat anne yanında kalmaktadır.

3. Hastanemize başvuran tüm gebelere Anne Sütü ve Emzirme konulu eğitim verilir.
4. Tıbbi zorunluluk olmadıkça kuruma başvuran 0-6 aylık bebeklere sadece Anne Sütü ile beslenme önerilir.
5. 6. aydan sonra uygun ek gıdalar ilave edilerek emzirme iki yaşa kadar teşvik edilir. 6. Ek gıdaların kaşıkla ve bardakla verilmesi önerilir. Biberon emzik kullanımının önüne geçilir.
7. Hastaneye başvuran annelere Anne Sütünün önemi ile ilgili bilgi verilmektedir.
8. Hastanemizde anne sütü muadillerinin reklamı (afiş, broşür, ücretsiz numune dağıtımı) yapılamaz.

Baby-Friendly Hospital


The Baby-Friendly Hospital Initiative ( BFHI ), launched in 1991, is an effort by UNICEF and the World Health Organization to ensure that all maternities,whether free standing or in a hospital, become centers of breastfeeding support.

Ministry of Health awarded Central Hospital wtih the title of "Baby-Friendly Hospital” in 2007.

Misafir Yorumları

Öngörüleri ve tecrübesiyle ilk doğumumda bana yol gösterem, normal doğum yapabilmem için beni hep teşvik eden, hatta doğum kendiliğinden başlamadığı halde belki sezeryan ile bebeği alabileceği halde ben normal doğum yapmak istiyorum diye suni sancı veren, o da olmayınca bebek ile ilgili birkaç aksilik yaşayınca süper nazik bir şekilde sezeryan ile almalıyız diyen ve ağrısız sancısız doğum yaptıran canım hocam Çetin Çom'a çok teşekkür ederim. Siz nerdeyseniz ben ordayım hocam.

Çiğdem ALTUNTAŞ 13.08.2015 günü kızımız İpek Tabak hastaneniz hekimlerinden Sayın Dr. Cengizhan Kolata tarafından başarılı bir Sezeryan operasyonuyla gözlerini dünyaya açmıştır. Özellikle tüm kontrol dönemlerinde itinayla eşimle ilgilenip, üstün hasta doktor iletişimiyle bizlere doğru ve düzenli bir süreç yaşattığı için çok teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz. Kendisinin hastanenizde vazife yapması hastaneniz için önemli bir şanş teşkil etmektedir. Umarım nice hastalarına da mutlu ve sağlıklı günleri için eşlik eder.Eşim doğum öncesi ve sonrası sürecini Doktorumuz Cengizhan bey sayesinde sorunsuz atlatmıştır. Operasyon öncesi ve sonrası bulunduğumuz odaya düzenli ve sık kontrolleri, ilgili ve açıklayıcı bilgilendirmeleri, temiz ve titiz son derece muayenelerinden memnun kaldık. Hastane hemşirelerinden, 5-6 kat servis ve tüm doğum ekiplerinden, servis kalitesinden, yemeklerden memnun kaldığımızı belirtmek isteriz. Cengizhan beyin gıyabında hepinize teşekkürlerimizi sunarız. Hakan TABAK

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.