Anesteziyoloji

Anesteziyoloji

Anestezi Yöntemleri

Hangi anestezi yöntemleri vardır ve nasıl uygulanır?
Ağrılı muayene ve tedaviler kural olarak anestezi (uyuşturma) altında yapılır. Bu amaçla farklı yöntemlerden biri veya birkaçı birleştirilerek uygulanır.

1.Genel Anestezi

2.Lokal (Bölgesel) Anestezi

Anestezinin Yan Etkisi Var mıdır?
Öncelikle bilmenizi istediğimiz, ameliyathanemizin en ileri teknolojideki cihazlarla donatıldığı ve anestezi cihazlarımızın güvenlik sistemlerinin en üst düzeyde olduğudur. Anestezistiniz hastanın vücut işlevlerinin sürekli olarak izlemesi, anestezi cihazlarının ve monitörlerinin ileri teknik özelliklere sahip olması, anestezistin olası rahatsızlıkları erken fark etmesi ve müdahale etmesini sağlamaktadır.

Anesteziden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Anesteziden önce mutlaka aç olmak gerekir. Eğer başka şekilde önerilmediyse gece yarısından sonra veya ameliyattan en az 6 saat öncesinden itibaren yemek yememeli, su dışında içecek içmemeli, sigara veya tütün benzeri maddeler kullanılmamalıdır. Bir mide boşalma sorunu olmadığı sürece, ameliyattan 2 saat öncesine kadar su içebilirsiniz. Son 2 saatte kesinlikle hiçbir şey alınmaması gerekir.
  • Devamlı kullanmakta olduğunuz ilaçları anestezi uzmanına sorduktan sonra her zamanki saatlerinde az miktarda su ile alabilirsiniz. İlaçları mutlaka düzenine uygun olarak almanız gerekir.
  • Takma dişler, gözlük, kontakt lens ve mücevherlerinizi ameliyathaneye gelmeden önce çıkartmalısınız, işitme cihazı kullanıyorsanız cihazını çıkartmayabilirsiniz. 
  • Lütfen makyaj yapmayınız ve tırnaklarınıza oje sürmeyiniz.


Anesteziden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Anesteziden sonra bir süre yorgun ve uykulu olmanız normaldir. Bu durum, uygulanan anestezi tipine ve verilmekte olan analjezik ilaçlara bağlı olarak daha da uzayabilir, endişeye gerek yoktur.
  • Ameliyattan ne kadar sonra gıda alabileceğinizi doktorunuz size söyleyecektir. Cerrahi girişime bağlı olarak değişmekle birlikte, birkaç saat sonra, az miktarlarda yumuşak gıdalar yemeye başlayabilirsiniz.
  • Ameliyat olduğuz gün eve gitmeniz kararlaştırıldı ise mutlaka bir erişkin yakınınızın eşliğinde gitmeli ve ilk gece yalnız kalmamanızı sağlamalısınız.
  • Bu geceyi dinlenerek geçirmenizi öneririz.
  • Ameliyattan sonraki ilk 24 saatte sigara ve alkol kullanmanız, aktif olarak trafiğe çıkmanız, sanayi makineleri kullanmanız ve önemli kararlar almanız sakıncalıdır.
  • Her gün kullandığınız ilaçları (aksi söylenmedi ise) aynı düzende kullanmaya devam ediniz.

Anesteziyoloji Bilgi & Randevu 444 77 99 veya info@centralhospital.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.