Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Proloterapi

Proloterapi Nedir?

Proloterapi; gevşeyerek fonksiyonunu kaybetmiş olan bağ ve tendonların tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Bel, Baş ve Boyun Ağrılarında Nasıl Tedavi Edilir?

Proloterapi, hasarlı olan dokunun tamamını hedef alarak iyileştiren, ağrıyı azaltıp fonksiyonu yeniden tesis eden bir tedavi yaklaşımıdır. Ancak her tedavi tekniğinde olduğu gibi doğru teknik ve isabetli enjeksiyonlara ihtiyaç gösterir. Bu nedenle başarı şansını arttırmak için belirli aralıklarla seanslar halinde uygulanmaktadır.

 

Proloterapi Tedavisiyle Kaybedilen Hücre ve Doku Yenileniyor…

Proloterapi’nin etkinliği ile ilgili yayınlanmış çalışmalarda, tedavi sonrası yok olan bir hücrenin veya dokunun yenilenerek kayıplarını tekrar yerine koyduğu, makroskopik ve mikroskobik olarak ortaya çıkmıştır. Tedavi sonrasında ağrının azaldığı ve fonksiyonun arttığı hem hayvan hem de insan çalışmalarında gösterilmiştir. Klinik çalışmalarımızda da bu yönde sonuçlar elde etmekte olup başarı oranı % 80 olarak değerlendirilmektedir. Günümüzde, proliferatif madde olarak yüksek yoğunluklu dekstroz (Steril şartlarda imal edilmiş şekerli su) kullanılmaktadır. Proloterapi uygulamalarında Kortizol’ün (stres zamanında salgılanan bir hormon) yeri bulunmamaktadır. Ayrıca bu amaçla ‘Hücresel Proloterapi’ olarak anılan PRP, CGF, Kök hücre gibi biyolojik alanlar da proloterapi tekniği ile uygulanabilmektedir.

 

Uygulama Alanları Genişlemekte…

Proloterapi konusunda yapılan çalışmaların sayısı arttıkça etkinliği daha da iyi anlaşılmakta ve uygulama alanı giderek genişlemektedir. Konum olarak daha çok Fizik tedavi ile Cerrahi tedavi arasına yerleştirilmekte olup cerrahi sonrasında da uygun vakalarda ağrının giderilmesinde ve fonksiyonun arttırılmasında faydalı olabilmektedir. Yine benzer şekilde, proloterapi sonrasında tedavinin etkinliğinin arttırılması amacıyla Fizik tedavi uygulanabilmektedir.

 

Ağrı Tedavisi Proloterapi; gevşeyerek fonksiyonunu kaybetmiş olan bağ ve tendonların tedavisinde kullanılan, baş, boyun ve bel ağrılarında hasarlı olan dokunun tamamını hedef alarak iyileştiren, ağrıyı azaltıp fonksiyonu yeniden oluşturan iğneyle yapılan bir tedavidir.

 

* Kanser ve Romatololi hastalıklarına bağlı gelişen ağrılarda proloterapi uygulanmamaktadır.

Beyin ve Sinir Cerrahisi doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.