Cildiye (Dermatoloji)

Cildiye (Dermatoloji)

Dermoterapi

Dermaterapi işlemi, bir silindirin üzerindeki, cildin kendisine zarar vermeden, gözenekleri ayırmaya yarayan 192 adet iğneden oluşan bir düzenektir. Geleneksel cilt beslenme ve onarım yöntemleri sadece derinin üst tabakası olan epidermise etki etmektedir. Oysa genellikle cilt sorunları daha altta olan dermis tabakasında oluşmaktadır.

Dermoroller - Dermo Terapi

Cildin geçirgenlik oranı en fazla %3 olduğu için, bu yöntemlerin etkileri çoğunlukla çok yavaş gerçekleşmekte ya da uygulamalar sonucunda bir değişiklik elde edilememektedir. Sonuç olarak kullanılan pahalı kremler ve serumlar büyük bir oranda boşa gitmektedir.

Dermaterapi yöntemiyle derinin alt ve üst tabakalarına geçici mikroskobik delikler açılmakta, kullanılan kremlerin ve serumların derimiz tarafından hızlı ve yüksek yoğunlukta emilimi gerçekleştirilmektedir. Bütün bunların yanı sıra bu tedavi yöntemiyle vücudun kendi tamir mekanizması uyarılmakta ve deri hücrelerinin, cildi sıkılaştıran, yenileyip gençleştiren kolajen ve elastin üretimini arttırmaktadır. Deriye açılan delikleri yara gibi algılayan vücut oraya yolladığı yeni hücrelerle, o bölgede iyileşme ve canlanma sağlamaktadır.

Ne Sıklıkta Uygulanır?

14-30  gün aralıklarla 3-6  seans şeklinde uygulanır. Yılda 1 kez 1-2  seans tekrarlanır.

Etkinliği Ne Zaman Başlar? Kalıcı Mıdır?

Cilt alt kollojen uyarımı 3 haftada etkinliğini gösterir. Etkinliği aylarca sürer. Seans sonunda yılda 1-2 kez uygulanabilir.

Cildiye (Dermatoloji) doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.