Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Burun Estetiği

Görünüm, nefes ve koku alma açısından önemli bir organımız BURUN.

Estetik burun ameliyatında

  • Burun küçültme,
  • Burun şekli değişiklikleri,
  • Burun deliği daraltıla ya da genişlemeleri,
  • Burnun üst dudak ve alın ile olan açı değişiklikleri yapılabilir.

Burun estetiği öncesi doktorunuzla mutlaka paylaşmanız gerekenler

  • Görünüm ile ilgili mevcut şikayetler,
  • Solunum problemleri,
  • Geçirilen travmalar,
  • Önceden geçirilmiş operasyonlar,
  • Ameliyat sonrası beklentiler.

Ameliyat planlaması bilgisayar üzerinde yapılır. Hastanın fotoğrafları çekilerek ameliyat sonrası burun genel görünümüyle ilgili oluşabilecek sonuçlar bilgisayar üzerinden hasta ile birlikte değerlendirilir. Burun estetiği ameliyatları genel anestezi, lokal anestezi veya sedasyon adı verilen yarı uyku halinde yapılır. Açık yada kapalı olarak dünyaca kabul gören iki çeşit teknik vardır. Uygulanacak teknik ve anestezi şekli kişiye göre farklılık göstereceğinden doktor tarafından hastaya en uygun olanı belirlenerek uygulanır.

Ameliyat ortalama 2-2,5 saat sürer. Ameliyat sonrası burun üzerinde şişmeyi ve kanamayı önleyen plastik bir örtü bulunur, nadiren burun içi silikon tampon kullanılmaktadır. Silikon tampon konulmuş ise 2. günde, plastik atel konulmuş ise 1. haftada alınır. Ameliyat sonrasında düzenli buz tatbiki uygulanır.

Her ameliyatta olduğu gibi rinoplasti ameliyatlarının da komplikasyonları vardır. Bunlar arasında erken dönemde burunda kanama, enfeksiyon, morluk, aşırı şişme, ileriki dönemlerde uyuşukluk, koku almada güçlük, alerjik reaksiyonlar ve burun şeklini beğenmeme gösterilebilir. 

Ameliyat sonrası erken dönemde burnu darbelerden ve sıcaktan korumak önemlidir. Solunumun rahat sağlanması açısından bazı krem ve damlalar kullanılmaktadır.  Hasta ameliyat sonrasında 1., 3., 6. ay ve 1. yılda kontrole çağrılarak oluşan sonuçlar ameliyat öncesi fotoğraflar ile karşılaştırılarak değerlendirilmektedir.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.