Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Meme Küçültme Ameliyatı

Estetik açıdan büyük göğüsler,

  • Kişide görüntüyü bozar,
  • Duruş bozuklukları ile bel ve sırt ağrılarına neden olur,
  • Meme altında pişik ve mantar enfeksiyonu yapar.


Meme küçültme ameliyatı plastik cerrahi girişimleri arasında en sık uygulanan ameliyatlardandır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Planlanır?

Ameliyat öncesi ayakta çizim yapılır. Fazla deri, yağ ve meme dokusu saptanır. Ameliyat sonrası oluşacak boyut, iz ve şekil hasta ile birlikte kararlaştırılır.
Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve yaklaşık 2-3 saat sürmektedir. işlemden sonra hastanede kalma süresi ortalama 1-2 gündür. ilk bir kaç gün ameliyat bölgesinde oluşabilecek kan sızıntısını toplamak için dren kullanılmaktadır. Dren çıkarıldıktan 2 gün sonra duş alınabilir. Ameliyat sonrası izlerin en iyi şekilde iyileşmesi için iz bakım kremleri önerilmektedir.

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatlarının da riskleri vardır. Erken dönemde kanama, enfeksiyon, yara ayrışması gibi nadir komplikasyonlar görülebilirken geç dönemde şekil ve ize bağlı komplikasyonlar ile karşılaşılabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilgilendirme

Meme küçültme ameliyatları meme dokusunun azalmasına ve çıkarılan meme dokusunun patolojik incelenmesine bağlı olarak meme kanserine yakalanma riskini azaltmaktadır.
Ameliyat sonrası emzirme önemli bir konudur. Günümüzde kullanılan meme küçültme tekniklerinin çoğu meme başı ile meme dokusunun bağını korumakta ve emzirme yetisine zarar vermemektedir.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.