Genel Cerrahi

Genel Cerrahi

Kesi Yeri (İnsizyonel) Fıtıklar (Herniler)

Kesi yeri fıtığı nedir?
Ameliyat Yeri Fıtığı; Karın ameliyatlarından sonra ameliyat yerinde gelişen fıtıklardır. Karın ameliyatlarından sonra % 2-10 arasında görülmektedir. Normal ameliyatla onarılmalarından sonra dahi % 20-45 oranında tekrarlama yani nüks görülebilmektedir. Son yıllardaki araştırmalar ameliyat yeri fıtıklarında laparoskopik onarımın daha üstün ve tekrarlama oranlarının daha az olduğunu göstermektedir.

Kesi yeri fıtığı tedavisi nasıldır?
Tek etkin tedavi yöntemi ameliyat ile onarımdır. Yıllar içerisinde çok farklı cerrahi teknikler uygulanmış olup, artık standart kabul gören yöntemler belirlenmiştir. Günümüzde kesi yeri fıtığı ameliyatı iki yöntemle yapılmaktadır. Birincisi fıtığın olduğu kasık bölgesine dışarıdan yapılan bir kesi ile gerçekleştirilen açık veya klasik olarak adlandırabileceğimiz yöntemdir.İkinci yöntem ise son teknolojik yeniliklere paralel olarak geliştirilen laparoskopik (kapalı) fıtık onarımı yöntemidir.

Genel Cerrahi doktorlarımızdan muayene randevusu almak için, 444 77 99 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.