Post Covid Sendromuna Ozon Tedavisi

Post Covid Sendromuna Ozon Tedavisi

23 Mart 2022, Çarşamba | Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Uzun Covid-19 sendromu belirtileri nelerdir?

Covid-19’a bağlı şikayetler 12 haftadan daha uzun sürüyorsa ‘Post Covid-19 sendromu’ olarak adlandırılmaktadır. Post Covid-19 sendromunda birçok belirti gözlenmektedir. En sık gözlenen yakınmalar; eklem-kas ağrıları, yorgunluk, nefes darlığı, öksürük, göğüs ağrısı, dikkat eksikliği, hafıza sorunları, uyku sorunları, konsantrasyon sorunları, anksiyete, depresyon, karaciğer, akciğer, böbrek rahatsızlıkları, baş ağrısı, terleme,  ateş ve çarpıntı, koku tat alma sorunları, uyku sorunları, ciltte döküntü ve saç dökülmesidir. Koronavirüsü ağır geçirdiyseniz, 50 yaş üstündeyseniz veya kronik hastalığınız varsa post covid sendromuna yakalanma riskiniz yüksektir.

 

Uzun Covid sendromuna Ozon tedavisi

Post covid sendromunda vücudun tüm sistemlerine hatta hasar görmüş hücrelere destek verecek bir tedavinin uygulanması gerekmektedir. Bu sebeple yapılacak ozon tedavisi ile hücresel düzeyde vücudun yenilenmesine destek sağlanır. Ozon bozulmuş olan dengeyi tekrar yerine getirmede önemli bir güçtür. Ayrıca birikmiş toksin ve atıkların temizlenmesinde önemli bir detoks tedavisidir.

 

Ozon tedavisi ile Uzun Covid şikayetleri geriler

Ozon terapi Post Covid semptomlarını azaltmasında oldukça yardımcı bir tedavidir. Yıllardır Post-covid sendromunun yorgunluk belirtilerine benzeyen Kronik yorgunluk sendromu tedavisinde de başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Vücutta birçok mekanizma ile dokuların oksijenlenmesine yardımcı olur ve fiziksel aktiviteye karşı direnci arttırır. Major ozon uygulaması ile ilk birkaç seanstan ititbaren semptomlarda gerileme izlenebilmektedir. Major ozon tedavisinde hastanın 100 cc kanı ozona dayanıklı bir şişeye alınır ve belli bir dozdaki 100 cc ozon ile bileştirilir. Ozonlanmış kan tekrar damar yoluyla hastaya geri verilir. Böylece ozonun oksijene dönüşmesi, birçok iyicil mekanizmaları tetiklemesi ve tüm vücudu kan yoluyla dolaşması ile problemli dokularda sorunlar çözülmeye çalışılır. Post Covid sendromunda da takip edilen hastalar ozon tedavisiyle oldukça iyi yanıtlar alınmaktadır.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bilgi & Randevu 444 77 99 veya e-randevu hizmetinden yararlanarak iletişime geçebilirsiniz.

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

E-BÜLTEN

Gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

İptal Et Kayıt Ol

İLETİŞİM FORMU

Central Hospital hakkında şikayet, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

b
x
a
r
e
d
c

Bize Ulaşın 444 77 99

Kocayol Cd. Kozyatağı Sk. No.5
Kozyatağı 34742 İSTANBUL

Copyright © 2017 Central Hospital Kozyatağı
Her Hakkı Saklıdır.